Gourmet Barceloní del 2013: elecció

Elecció Gourmet 2013 347x357

Junta Directiva Extraordinària 2013.                                                           Considerant la satisfactòria experiència de l'any passat, enguany es va tornar a celebrar la Junta Directiva Extraordinària per l'elecció del Gourmet Barceloní de l'Any 2013 en els locals que tan amablement ens cedeixen per a tal finalitat els amics de l'orxateria LA VALENCIANA. Fou l'11 d'Abril, a migdia.

Aquesta Junta Directiva Extraordinària, oberta a la participació activa de tots els nostres socis, va comptar amb una nombrosa presència dels mateixos, de tal manera que fins i tot se'ns va fer petit l'espai... però amb la cordialitat habitual, ens vàrem arreglar d'allò més bé.

Junta Directiva 2013 19 550x412Junta Directiva 2013 21 550x412Junta Directiva 2013 23 550x412Junta Directiva 2013 22 550x412

Fins a deu candidats varen ser proposats (i defensats) en la reunió. Quatre d'ells -habituals d'anteriors votacions- varen rebre una quantitat destacada de recolzaments.
 
Finalment la persona nomenada per majoria com a Gourmet Barceloní de l'Any 2013 ha estat en CHRISTIAN ESCRIBÀ, pastisser, el qual -val a dir- ja havia estat ben a prop els darrers anys.
 
Tan aviat com vàrem poder ser rebuts i li vàrem proposar, va acceptar sense dubtar-ho gens ni mica, cosa que li agraïm.

Fins a deu candidats varen ser proposats (i defensats) en la reunió. Quatre d'ells -habituals d'anteriors votacions- varen rebre una quantitat destacada de recolzaments.


Finalment la persona nomenada per majoria com a Gourmet Barceloní de l'Any 2013 ha estat en CHRISTIAN ESCRIBÀ, pastisser, el qual -val a dir- ja havia estat ben a prop els darrers anys.

Tan aviat com vàrem poder ser rebuts i li vàrem proposar, va acceptar sense dubtar-ho gens ni mica, cosa que li agraïm.

10 02 2009 07 1100x733

En CHRISTIAN ESCRIBÀ durant una de les conferències que ens ha regalat a Golferichs.

 

Els mèrits de CHRISTIAN ESCRIBÀ són més que evidents. Orgullós hereu d'una història de pastissers ja més que centenària, gaudeix d'una consideració d'abast mundial. Tot i això, sempre es mostra inquiet per aprendre; va començar aprenent del seu pare (el recordat mestre ANTONI ESCRIBÀ) i reconeix fer-ho encara ara del seu amic FERRAN ADRIÀ. Una altra influència reconeguda és la de la seva parella -i també pastissera- PATRICIA SCHMITT.

La seva personalitat dinàmica es manifesta contínuament en les seves reputades creacions, les quals acostumen a no deixar indiferent al públic. Coneixent-lo, podem aventurar que alguna sorpresa ens tindrà preparada per quan arribi el nostre esdeveniment.

 

Preneu nota d'un petit canvi en el programa trimestral d'actes i activitats:  l'Acte d'Investidura s'avança una setmana, per qüestions d'agenda del Sr. ESCRIBÀ, i es farà el dia 6 de Juny, igualment dijous i tanmateix a l'Hotel Avenida Palace, segons teníem previst. Oportunament rebreu la comunicació amb tots els detalls. Aneu-vos preparant, però.

Facebook