Recaredo, Poblet... Calçotada!

Calçotada 2014 096 web 347x416 Sortida tècnica-cultural de dos dies:  20 i 21 de Febrer.                                             

 


NOTA:  Activitat ja realitzada, pendent de crònica.

 

 

Pensem que la calçotada del Curs del Cinquantenari serà la millor que haurem fet amb el Club en aquests darrers anys... i això que han estat unes quantes i de ben bones! Jutgeu-ho vosaltres mateixos:  emmarcada en una ferma sortida tècnica-cultural, hi tornarem a la Masia Fontscaldes (vegeu Delta de l'Ebre (i Calçotada)), mentre que la vessant tècnica anirà a càrrec de Caves Recaredo i la cultural serà la visita guiada al Monestir de Poblet. Un programa complet i de primer ordre. Anem a detallar-lo.

D'entrada volem fer-vos notar que s'han programat dos dies de profit, sí, però també d'horaris relaxats i amb desplaçaments breus. L'hora de sortida, per exemple, no ens ha de fer matinar. I a Sant Sadurní d'Anoia arribarem en un tres i no res.

 

Al nucli urbà de la vila ‒al seu subsòl per ser més precisos‒ es troba la cava de Recaredo, que tindrem el plaer de visitar. Recaredo, entre d'altres reconeixements, encapçala la llista de recomanacions de Wine Spectator, ha estat escollit “Millor Celler de Catalunya 2017”, és la cava més ben valorada per Robert Parker l'any 2018 o figura entre els deu millors escumosos del món (segons Falstaff). La bona gent de Can Credo ‒com se'ls coneix de sempre al poble‒ treballa des de la vinya fins la elaboració del producte final amb uns estrictes estàndards de qualitat, que han situat Recaredo com a referència del sector. Durant la visita, que serà un recorregut per una vocació familiar, compartirem la seva filosofia com a viticultors i elaboradors biodinàmics compromesos amb l'excel·lència de les llargues criances i l'expressió més genuïna de la terra.

Recaredo 1 550x367Recaredo 2 550x366

Per acabar-ho d'adobar, ens oferiran un tast de dos dels seus preuats caves:  Terrers i Serral del Vell. Com tots els caves de la seva col·lecció, són vins de terrer i de la modalitat brut nature d'anyada.

Estem segurs que aquesta activitat us refermarà en moltes de les vostres conviccions i, a la vegada, us portarà noves percepcions sensorials i culturals cada cop que torneu a beure cava.

 

A l'hora de dinar anirem al nostre referent a Sant Sadurní d'Anoia, repetirem a Cal Blay vinticincVisita a GRAMONA i Sant Sadurní d'Anoia. De qualitat contrastada, com ja vàrem deixar escrit a la nostra opinió a TripAdvisor, Cal Blay vinticinc és el complement perfecte d'aquesta mena de jornades, tot situant-nos en un entorn adequat a l'experiència enogastronòmica que pretenem.


Aquest ha estat el fantàstic menú triat:

- pica-pica:

  · encenalls de pernil ibèric

  · pa de coca sucat amb tomacons i oli d'oliva verge

  · bunyols de bacallà

  · croquetes de carn de perol

  · canelons de capó amb beixamel de ceps i pols de parmesà

  · ous amb patates de Prades, tòfona i foie

- vedella cuita a baixa temperatura amb saltat de bolets de temporada i el seu suc infusionat amb moixernons

- xocolata i cava en textures de Cal Simón

- vins D.O. Penedès i cava

- aigües minerals i refrescs

- cafès i infusions

Només de llegir-ho ja ens fa venir la gana!

 

Tindrem una sobretaula tranquil·la... ningú ens empaitarà. Quan ho considerem convenient, pujarem a l'autocar, que ens durà còmodament fins a l'Hostatgeria de Poblet, on ja ens allotjàrem l'any 2016, quan giràrem visita a Montblanc i a Santa Maria de Vallbona de les Monges (Conca de Barberà (i Calçotada)). El servei d'acollida ha anat sempre molt lligat a les comunitats monàstiques de tradició benedictina. La nostra experiència fou plenament satisfactòria (habitacions equipades, modernes i elegants, etc.) i per això no hem dubtat a tornar-hi.

Pel que fa als àpats, són deutors del reeixit projecte d'escola restaurant que acull el recinte gairebé mil·lenari. Utilitzen productes de temporada, ecològics i de proximitat... alguns d'ells cultivats pels propis monjos en el seu hort. Ho notarem tot sopant aquell vespre i esmorzant l'endemà.

Calçotada 2014 011 360x270Calçotada 2014 084 360x270Calçotada 2014 012 360x270

Per completar i enaltir aquesta sortida tècnica-cultural retrem visita al Reial Monestir de Santa Maria de Poblet, patrimoni històric i espiritual de Catalunya. Bé que el 2014 (Calçotada 2014) no va concitar gaire interès entre la nostra parròquia, tot i que només dos anys després més d'un ens demanava una segona oportunitat. D'una banda hem volgut ser complaents, de l'altra és que volíem afegit el simbolisme de Poblet al nostre any de celebració.

Si fos el cas que no haguéreu estat mai al Monestir de Poblet no teniu ja cap excusa per deixar passar l'ocasió. Pels qui ja el coneixem, tornar a respirar Història entre aquelles pedres ens omplirà l'ànima.

 

Recaredo el primer dia, Poblet el segon... ens queda la calçotada!

 

En la crònica de l'any passat ho anunciàvem:  “...ja hem trobat l'establiment idoni per repetir any rere any”. Cert. Tornem amb il·lusió a la Masia Fontscaldes.

Ens han detallat la composició de l'autèntica calçotada vallenca que fruirem, aneu fent boca:

- degustació del reusenc vermut Yzaguirre

- calçots il·limitats, cuits amb sarments i acompanyats amb salsa salvitxada

- graellada (servida a taula amb graelles i les seves brases per mantenir la carn calenta):

Delta de lEbre 068 550x367

  · carn de xai

  · llonganissa

  · cansalada

  · botifarra negra

  · xoriço barbacoa

  · fesols

  · carxofa a la brasa

- morter d'all i oli

- amanida d'escarola

- llesques de pa torrat amb tomàquet i all

- taronja amanida amb vi dolç

- crema catalana

- porrons de vi blanc i negre de l'Alt Camp

- cava brut nature

- aigües minerals, cafès o infusions

- xopet d'orujo

No tenim cap dubte que és la millor calçotada que podem menjar.

 

Tot plegat ens porta a l'inici de l'article:  els tres pilars de la sortida (Recaredo, Poblet i la Masia Fontscaldes) són màxims exponents cadascun en el seu àmbit. Nosaltres hem volgut aplegar-los en una única proposta digna dels moments que el CLUB estem vivint. Seran dos dies inoblidables.

Reviseu el programa i ‒sobretot‒ alguns detalls de l'inscripció, no només preus i terminis, sinó coses com ara l'assignació de seients o el sorteig que premiarà un dels socis assistents. L'inscripció ja és oberta. Quan vulgueu, us esperem!

 

 

 

PROGRAMA

Dimecres, 20 de Febrer

  9:30   Sortida de l'autocar de la cruïlla de Sepúlveda-Casanova.

11:00   Visita guiada a les Caves Recaredo, de Sant Sadurní d'Anoia.
            Inclou el tast de dos caves de la seva col·lecció.

14:00   Dinar al restaurant Cal Blay.

19:00   Allotjament a l'Hostatgeria de Poblet

21:00   Sopar (menú) a la pròpia Hostatgeria.

 

Dijous, 21 de Febrer

  9:00   Esmorzar (bufet) a l'Hostatgeria.

11:00   Visita guiada al Reial Monestir de Santa Maria de Poblet.

14:00   Calçotada a la Masia Fontscaldes.

17:00   Tornada cap a Barcelona, on és previst d'arribar al cap d'un parell d'hores.

 

 

INSCRIPCIÓ

El preu, tot inclòs², és de 195 euros per soci (en habitació doble compartida) o de 220 euros (en habitació individual). Per a cònjuges, 200 i 225. I per a no socis, 205 i 230 euros, respectivament.

Cal fer una pre-inscripció abans del dijous, 31 de Gener mitjançant un ingrés de 100 euros a qualsevol oficina de CaixaBank, a favor del Club de la Bona Taula, compte ES95-2100-3203-2722-0049-6182. Feu constar el vostre nom.
La resta, pel mateix procediment, com a més tard el divendres, 15 de Febrer.

Places limitades. Es reservaran per rigorós ordre d'inscripció. Els socis tenen un període de reserva preferent fins el 25 de Gener.

L'ordre d'inscripció determinarà el seient a l'autocar.
Un dels socis assistents serà premiat amb el reemborsament de l'import de la seva inscripció.

 

 

¹  Telèfon de l'Hostatgeria (per cas d'incidència): 977 871 201 (ext. 9).
²  Viatge en autocar, tots els àpats (2 dinars, 1 sopar i 1 esmorzar), allotjament, degustacions i les visites indicades.

SUBSCRIURE'S A LES NOVETATS

Facebook